Heerebout Advocatuur

16 juni 2026

Bouwrecht in Hoofddorp: Uw rechten bij gebreken in nieuwbouwprojecten

Bouwgebreken en oplevering in Hoofddorp

Hoofddorp groeit razendsnel. Met prestigieuze projecten zoals Hyde Park en de voortdurende uitbreiding in wijken als Floriande, worden er jaarlijks honderden woningen opgeleverd. Helaas zien we bij Heerebout Advocatuur dat de snelheid van de bouw soms ten koste gaat van de kwaliteit. Als koper staat u op de dag van de oplevering vaak met een glimlach, maar wat als er na een paar maanden scheuren in de muren verschijnen of de warmtepomp niet naar behoren werkt?

De oplevering als juridisch kantelpunt Juridisch gezien is de oplevering een cruciaal moment. Gebreken die u toen had kunnen zien, maar niet heeft genoteerd, zijn achteraf moeilijker te verhalen. Echter, voor verborgen gebreken blijft de aannemer vaak nog jaren aansprakelijk, al geldt hierbij wel een tijdige klachtplicht.

Ondersteuning voor kopers In Hoofddorp, de rest van de Haarlemmermeer en daarbuiten staan wij kopers bij die vastlopen in de communicatie met hun aannemer. Wat wij voor u kunnen betekenen:

  • Wij screenen de koop-/aannemingsovereenkomst.

  • Wij stellen de aannemer formeel in gebreke.

  • Wij zorgen dat u krijgt waar u voor betaald heeft: een deugdelijk huis.

Bouwen op Heerebout betekent dat u niet met de brokken blijft zitten.

Bijstand voor aannemers Uiteraard heeft elke medaille twee kanten. Ook aannemers worden soms ten onrechte aansprakelijk gesteld. Ook hen staan wij vakkundig bij in geschillen.